Dwa oblicza tlenu cz. 2 - Wibracje zdrowia - Wibracje zdrowia

Przejdź do treści

Dwa oblicza tlenu cz. 2

Wibracje zdrowia
Opublikowany przez w Zdrowie i uroda ·
Tags: CiałoLRMindMasterStresSuplementyUrodaWolnerodnikiZdrowie
Reaktywne formy tlenu oraz przeciwutleniacze są niezbędne do prawidłowego przebiegu wielu procesów życiowych. Wspominałam o tym w pierwszej części artykułu „Dwa oblicza tlenu”. Bardzo ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy substancjami utleniającymi a antyoksydantami. Nasz organizm wykształcił funkcje obronne przeciwko wolnym rodnikom. Obecne we krwi substancje o działaniu przeciwutleniającym wychwytują i neutralizują wolne rodniki.

Czy wiesz, z czym musisz się zmierzyć?

Aby zachować w organizmie potrzebną równowagę, warto wiedzieć, co stymuluje produkcję wolnych rodników. Najczęściej są to:

 1. nieprawidłowa dieta,
 2. żywność bogata w konserwanty,
 3. pestycydy obecne w żywności,
 4. alkohol,
 5. nikotyna,
 6. promieniowanie słoneczne,
 7. zanieczyszczone środowisko,
 8. stres i przemęczenie,
 9. nadmierny wysiłek fizyczny,
 10. radioterapia i chemioterapia.

Naturalne mechanizmy obronne

Nasz organizm potrafi sam wytwarzać tzw. przeciwutleniacze endogenne, czyli enzymy i hormony. Należą do nich między innymi melatonina, koenzym Q10, estrogen oraz glutation (który skoncentrowany jest głównie w wątrobie). Ten enzym odgrywa najważniejszą rolę, ponieważ potrafi oddać aż dwa elektrony dzięki czemu może zneutralizować wiele rodników.

Do przeciwutleniaczy należą między innymi pozyskiwane z jedzenia:

 • witaminy A, C i E,
 • składniki mineralne enzymów (żelazo, selen, cynk, mangan, miedź),
 • koenzym Q 10,
 • glutation,
 • substancje roślinne np. beta–karoten i flawonoidy.

Ciekawostką jest to, że w czerwonym winie znajduje się duża ilość przeciwutleniaczy – między innymi resweratrol – co powoduje, że umiarkowane picie wina działa przeciwmiażdżycowo i chroni nasze zdrowie.

Myślę, że powszechnie wiadomym jest, że przeciwutleniacze zawarte w kolorowych owocach i warzywach mogą neutralizować wolne rodniki, zanim wyrządzą one jakieś istotne szkody w naszym organizmie. Dlatego tak ważna jest zbilansowana dieta. Jednak obecnie to nie wystarcza.

Optymalne rozwiązanie

Podstawą dobrego zdrowia jest zdrowy styl życia, to znaczy zapewnienie organizmowi wszystkiego, co jest mu potrzebne oraz unikanie szkodliwych czynników. Niestety, bardzo często ilość źródeł powstawania wolnych rodników przewyższa naturalne możliwości obronne organizmu, dlatego konieczna staje się codzienna suplementacja.

Osobiście zwracam uwagę na to, co jem – staram się wybierać naturalne i nieprzetworzone produkty. Nie palę, unikam alkoholu oraz z zasady się nie opalam. Na co dzień stosuję swoje ulubione metody radzenia sobie ze stresem, np. EFT i tapping.

Poza tym od wielu lat korzystam z różnego rodzaju suplementów. Od dłuższego czasu wybieram produkty niemieckiej firmy LR Health & Beauty, ponieważ oferuje ona wysokiej klasy preparaty, które posiadają liczne certyfikaty. Np. niezależne instytucja, jaką jest Instytut Fresenius każdego roku przeprowadza badania produktów LR, które potwierdzają ich wysoką jakość i bezpieczeństwo. Na tej podstawie Instytut zatwierdza ich dalszą certyfikację. Dzięki temu mam pewność, że suplementy, których używam naprawdę są dla mnie zdrowe. Myślę, że dla Ciebie również jest ważne, by przyjmować preparaty, które są bezpieczne i skuteczne.Wśród suplementów LR znajduje się jeden, który jest w całości dedykowany problemowi stresu oksydacyjnego. Mind Master okazał się prawdziwym hitem, ponieważ jest to pierwszy na świecie produkt, którego zadaniem jest kompleksowa ochrona przed nadmiarem wolnych rodników i stresem oksydacyjnym. Teraz w łatwy sposób możemy zadbać o swoje zdrowie.

Codziennie używam kilka suplementów LR, które dostosowane są do moich indywidualnych potrzeb. Jestem bardzo zadowolona z ich działania. Ciekawa jestem, czy Ty również masz swój plan prozdrowotny. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, chętnie Ci pomogę.

PS. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów LR Health & Beauty, zapraszam na moją oddzielną stronę www.PartnerLR.pl. Znajdziesz tam kilka ciekawych artykułów oraz informacje na temat Karty Stałego Klienta. Dzięki niej można kupować swoje ulubione produkty z 30 % rabatem oraz korzystać z dodatkowych promocji i bonusów, które oferuje firma LR.


Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.

Witaj na blogu "Wibracje zdrowia". Mam na imię Krystyna. Jestem wielką fanką zdrowego stylu życia. Dzięki temu dobrze się czuję oraz mam świetne samopoczucie. Na tym blogu chcę Ci pokazać, jak zadbać o kondycję, odzyskać spokój ducha i odnaleźć szczęście.

Mam dla Ciebie prezent :)
Spis artykułów
Zapraszam na instagram
LR Health & Beauty

Kupuj swoje ulubione produkty LR z 30 % rabatem – zdobądź Kartę Stałego Klienta.

Dołącz do nas na Facebooku
Wróć do spisu treści