Dieta „Cud pH” i jej twórca - Wibracje zdrowia - Wibracje zdrowia

Przejdź do treści

Dieta „Cud pH” i jej twórca

Wibracje zdrowia
Opublikowany przez w Zdrowie i uroda ·
Tags: CiałoDietapHOdchudzanieOdżywianieZdrowie
Już kilka razy pisałam na blogu na temat równowagi kwasowo-zasadowej, ponieważ to zagadnienie z wielu względów jest bardzo ciekawe. Dziś kilka słów o tym, co to jest dieta cud pH. Przypuszczam, że już wiesz, że zakwaszony organizm nie może sprawnie funkcjonować. Świadomi tego lekarze i dietetycy zabiegają o to, by ich pacjenci w pierwszej kolejności odkwasili swój organizm, bo dzięki temu można pozbyć się wielu dolegliwości. Zalecają różne sposoby i procedury.

Dieta Cud pH

Zrównoważona dieta Cud pH to innowacyjne podejście do sposobu w jaki się odżywiamy. Kładzie ona nacisk na konieczność zbilansowania pokarmów o współczynniku kwaśnym i zasadowym. Dzięki obniżeniu destruktywnie wysokiego poziomu kwasów w organizmie poprzez spożywanie większej ilości produktów o współczynniku zasadowym poprawiamy stan swojego zdrowia i mamy więcej energii. Wystarczy tylko stosować się do prostych zaleceń odnośnie diety i regularnie przeprowadzać testy naszej śliny na wysokość współczynnika pH. Twórcą tej diety jest dr Robert Young.

Zasada 80 / 20

Dr Young twierdzi że dieta złożona w 80% z produktów o pH zasadowym i w 20% z produktów o pH kwaśnym pozwoli nam mieć zdrowszy organizm i prowadzić zdrowszy tryb życia. Przeprowadzone badania pozwoliły mu ustalić optymalny poziom współczynnika pH w ludzkim ciele – 7,35. Sam natomiast współczynnik pH może się wahać w skali od 1 do 14, gdzie 1 oznacza bardzo wysokie zakwaszenie, a 14 bardzo wysoką zasadowość.

Ponieważ nasze ciało powinno mieć współczynnik lekko zasadowy, dr Young twierdzi że powinniśmy odpowiednio uzupełniać naszą dietę produktami o współczynniku zasadowym. Podkreśla on również że organizm spustoszony przez nadmierną ilość kwasów jest bardziej narażony na poważne problemy zdrowotne.

Dr Robert Young rozpoczął studia na początku lat 70-tych ubiegłego wieku na University of Utah, gdzie studiował biologię i zarządzanie biznesem. Otrzymał tytuł magistra, zrobił doktorat, a następnie uzyskał tytuł PhD (odpowiednik polskiej habilitacji) z zasad odżywiania. W latach 90-tych studiował w College of Natural Health w Clayton i uzyskał tytuł Doktora Medycyny Naturalnej (ND).

Badania poparte praktyką

Dr Young pomógł bardzo wielu ludziom poprawić stan zdrowia poprzez stosowanie diety składającej się z większej ilości warzyw i owoców, oraz picie większej ilości wody. Podkreśla on również konieczność ograniczenia spożycia produktów zawierających kofeinę oraz napojów alkoholowych po to by podtrzymać i zachować naszą witalność.

Dr Young członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Mikrobiologów, Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Naturalnej oraz honorowym członkiem Stowarzyszenia Medycyny Holistycznej w Connecticut i Rady Uniwersytetu Brighama Younga. Jest także konsultantem firmy InnerLight Inc. oraz doradcą dziekana Lawrence Cartera z Morehouse College w Atlancie. Jest on również członkiem Kolegium Naukowego oraz zasiada w Radzie Doradczej Morehouse College. Profesor Carter z wielkim uznaniem wyraża się o jego pracy i wysiłkach podejmowanych w celu unaocznienia jak ważne dla  naszego zdrowia jest zachowanie równowagi chemicznej w naszym ciele.

Osiągnięcia Dr Younga są niezaprzeczalne. Myślę, że warto skorzystać z jego wiedzy i wprowadzić do swego życia kilka małych zmian, które w dłuższej perspektywie pozwolą na wiele lat zachować zdrowie i urodę.

PS. Z następnego artykułu dowiesz się, jakie produkty są zalecane w diecie cud pH >>


Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.

Witaj na blogu "Wibracje zdrowia". Mam na imię Krystyna. Jestem wielką fanką zdrowego stylu życia. Dzięki temu dobrze się czuję oraz mam świetne samopoczucie. Na tym blogu chcę Ci pokazać, jak zadbać o kondycję, odzyskać spokój ducha i odnaleźć szczęście.

Mam dla Ciebie prezent!

Chcesz być na bieżąco?

Dołącz do nas na Facebooku
Zapraszam na instagram
Wróć do spisu treści