Dlaczego chcesz zjeść te frytki? - Wibracje zdrowia - Wibracje zdrowia

Przejdź do treści

Dlaczego chcesz zjeść te frytki?

Wibracje zdrowia
Opublikowany przez w Psychologia Odchudzania ·
Tags: EFTEmocjeOdchudzanieStresTappingZachcianki
Nasze ciało potrzebuje właściwego odżywiania, aby mieć z czego czerpać energię do codziennej aktywności oraz by mieć budulec do odnowy i regeneracji wszystkich komórek. Jedzenie powinno nam służyć do zaspokojenia fizycznego głodu. Jak wiemy, nie zawsze jest to proste.

Zachcianki, podjadanie i  odżywianie

Są takie momenty, gdy czujemy nieodpartą chęć zjedzenia czegoś, mimo że tak naprawdę nie jesteśmy głodne.

Zazwyczaj pragniemy wtedy określonego produktu, nawet jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że nie posiada on zbyt wielu wartości odżywczych – a czasami wręcz przeciwnie – powszechnie uznawany jest za jedzenie niezdrowe. Takim produktem mogą być na przykład frytki.

Frytki są nasiąknięte tłuszczem i przez to długo zalegają w żołądku. Jeśli często masz na nie ochotę, zastanów się, do czego potrzebny jest Ci taki „wypełniacz”? Czy jest coś, czego się obawiasz? O czym musiałabyś myśleć, jeśli nie wypełnisz tej „wewnętrznej pustki” tłustymi frytkami?

Gdy szczerze odpowiesz sobie na te pytania, możesz świadomie podjąć decyzję, że nadal będziesz jeść frytki lub zmierzysz się z problemem i uwolnisz od przymusu sięgania po tłuste potrawy.

Uwolnij się od problematycznych emocji

Jeśli zechcesz zastosować metodę EFT, uzupełnij poniższe ustawienia sformułowaniami, które pasują do twojej sytuacji:

Mimo że mam ochotę na frytki, bo … … , to jestem w porządku i akceptuję siebie.

Chociaż z chęcią zjadłabym wielką porcję frytek, bo … …, to jestem w porządku i akceptuję siebie.

Mimo że czuję się sfrustrowana, bo … … i dlatego mam ochotę na ogromną porcję frytek, bo dzięki temu poczuję się spokojniejsza, to jestem w porządku i akceptuję siebie.
* * *
Każda amatorka frytek inaczej opisze swój stosunek do nich. W zależności od skrywanych czy nieuświadomionych emocji możemy mieć ochotę na frytki chrupiące lub miękkie, z dodatkiem keczupu lub majonezu. Te dodatkowe aspekty warto uwzględnić w ustawieniu EFT:

Mimo że czuję nieodpartą chęć na porcję chrupiących frytek z keczupem, bo czuję wewnętrzne napięcie (związane z …) a schrupanie frytek pozwoli mi je rozładować, to jestem w porządku i akceptuję siebie.

Ostatecznie najważniejszą sprawą jest zająć się problemem emocjonalnym, który próbujemy „rozwiązać” przy pomocy jedzenia. Ponownie skup się i odpowiedz na pytania:

  • Czego się obawiasz?
  • Co jeszcze czujesz?
  • Dlaczego?
  • I co jeszcze?

Zrób ustawienia EFT na te emocje i zastanów się, jakie może być najlepsze rozwiązanie. Jeśli szukasz sposobu na skuteczne odchudzanie, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, Pamiętaj o tym, że metoda EFT może dać wyjątkowe wsparcie i pomoże łatwiej schudnąć.

Więcej informacji na temat emocji, które mają wpływ na nasze nawyki żywieniowe oraz naszą wagę znajdziesz w e-kursie "Szczęśliwa i szczupła".


Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.

Witaj na blogu "Wibracje zdrowia". Mam na imię Krystyna. Jestem wielką fanką zdrowego stylu życia. Dzięki temu dobrze się czuję oraz mam świetne samopoczucie. Na tym blogu chcę Ci pokazać, jak zadbać o kondycję, odzyskać spokój ducha i odnaleźć szczęście.

Mam dla Ciebie prezent!

Chcesz być na bieżąco?

Dołącz do nas na Facebooku
Zapraszam na instagram
Wróć do spisu treści