Czy można zatrzymać czas? - Wibracje zdrowia - Wibracje zdrowia

Przejdź do treści

Czy można zatrzymać czas?

Wibracje zdrowia
Opublikowany przez w Zdrowie i uroda ·
Tags: AntiagingCiałoStresSuplementyUrodaZdrowie
Czy wiesz skąd się wziął trend anti-aging i co on oznacza? Niemal każdy człowiek marzy o tym, by być pięknym, wiecznie młodym, zdrowym i szczęśliwym. Okazuje się, że z wymienionych tutaj wartości tak naprawdę liczy się tylko jedna – większość znanych mi osób twierdzi, że zdrowie jest najważniejsze! Nie możemy w pełni cieszyć się z urody i młodości, gdy choruje ciało (umysł lub dusza). I nawet największe bogactwo przestaje dawać zadowolenie, gdy brakuje zdrowia. Prawdziwe szczęście, to zdrowie. Nasze zdrowie i zdrowie najbliższych.

Gdy mamy zdrowe i sprawne ciało, możemy odnajdywać szczęście nawet w małych rzeczach. Możemy również realizować ambitne plany. Myślę, że jest to wystarczający powód do tego, by jak najwcześniej zacząć dbać o dobrą kondycję.

Wiele osób już jest tego świadomych, dlatego w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się anti-aging medicine czyli medycyna przeciwstarzeniowa.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Dla niektórych osób ten termin może być nowy i niezrozumiały, dlatego w skrócie wyjaśnię, że medycyna przeciwstarzeniowa, to połączenie najnowszych osiągnięć naukowych i zaawansowanych technologii oraz medycyny prewencyjnej, które mają służyć do wczesnego wykrywania chorób, leczenia, zapobiegania oraz odwracania dysfunkcji związanych z wiekiem.

Celem działań medycyny przeciwstarzeniowej jest zachowanie sprawności fizycznej oraz psychicznej, świetnego samopoczucia, a także zachowanie młodego wyglądu i witalności niezależnie od upływających lat.

Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na długość naszego życia. Są to między innymi geny, dieta i środowisko w jakim żyjemy a także prowadzony styl życia. Nie powinno być zaskoczeniem, że wiele zależy od nas samych, ponieważ ogromne znaczenie mają:

✓ Odpowiednia dieta
✓ Kontrola wagi
✓ Umiarkowana aktywność fizyczna
✓ Rezygnacja z używek
✓ Relaks i sen
✓ Farmakoterapia, np. suplementacja preparatami wysokiej jakości
✓ Umiejętność radzenia sobie ze stresem i emocjami
✓ Pozytywne nastawienie do życia i otaczającego świata.

Badania naukowców z Harvard School of Public Health wykazały, że styl życia oparty o zalecenia medycyny anti-aging jest w stanie przedłużyć naszą żywotność niemal o 25 lat.

Postawiłam na zdrowie

Medycyna anti-aging ma na celu przedłużyć nie tylko życie, ale przede wszystkim naszą żywotność i czas w którym jesteśmy w stanie prowadzić wydajne, samodzielne i spełnione życie.

Moje motto, to
„Poczucie młodości do późnej starości”

Wiele lat temu zdecydowałam, że chcę jak najdłużej zachować zdrowie oraz świetne samopoczucie i cały czas robię wszystko, żeby to osiągnąć. Okazuje się, że nie jest to takie trudne.

Działania związane ze zdrowym stylem życia z biegiem lat stały się moim nawykiem – bez problemów znajduję czas na ćwiczenia, piję wodę i ziołowe herbaty, rozważnie wybieram produkty spożywcze oraz suplementy diety. Poza tym mam swoje ulubione metody radzenia sobie ze stresem (jedną z nich jest EFT).

Niedawno miałam okazję zrobić badanie specjalnym analizatorem składu ciała. Okazało się, że wszystkie moje parametry są idealne – zarówno waga jak również proporcje określające zawartość mięśni, tłuszczu i wody w organizmie są na optymalnym poziomie. Natomiast wiek metaboliczny mojego ciała został oceniony na 15 lat mniej, niż wskazuje mój pesel! Przyznam, że to badanie wprawiło mnie w świetny nastrój :-)

Większość osób też tak może

Wszystko co robię wynika z mojej wewnętrznej potrzeby dbania o ciało, umysł i ducha. Dla niektórych osób może to wydawać się skomplikowane, ale dla mnie jest zupełnie naturalne. I z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że to się opłaca. Mimo upływu lat czuję się bardzo dobrze i dobrze wyglądam. Jestem przekonana, że większość osób może osiągnąć podobny efekt.

Zawsze jest dobry czas na to, by zadbać o siebie.

W pierwszym akapicie tego artykułu napisałam, że „niemal każdy człowiek marzy o tym, by być pięknym, wiecznie młodym, zdrowym i szczęśliwym”. Moim zdaniem osiągnięcie większości wymienionych powyżej rzeczy jest bardzo realne. Zachęcam wszystkich do aktywnego zainteresowania się trendem wellness i znalezienia najlepszych dla siebie sposobów na zachowanie zdrowia i młodzieńczej sprawności, ponieważ w znaczący sposób wpłynie to na jakość całego życia.

PS. Ciekawa jestem, czy Ty masz już swój plan zdrowotny. Jeśli potrzebujesz wsparcia lub inspiracji w tym zakresie, zapraszam na e-kurs "Szczęśliwa i szczupła". Polecam również projekt "Wygodne odchudzanie", ponieważ daje on wszechstronne korzyści.


Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.

Witaj na blogu "Wibracje zdrowia". Mam na imię Krystyna. Jestem wielką fanką zdrowego stylu życia. Dzięki temu dobrze się czuję oraz mam świetne samopoczucie. Na tym blogu chcę Ci pokazać, jak zadbać o kondycję, odzyskać spokój ducha i odnaleźć szczęście.

Mam dla Ciebie prezent!

Chcesz być na bieżąco?

Dołącz do nas na Facebooku
Zapraszam na instagram
Wróć do spisu treści