Integralne odchudzanie - Wibracje zdrowia - Wibracje zdrowia

Przejdź do treści

Integralne odchudzanie

Wibracje zdrowia
Opublikowany przez w Kontrola wagi ·
Tags: AktywnośćCiałoEmocjeOdchudzanieStresZdrowie
Dla wielu osób odchudzanie, to wielkie wyzwanie. Jestem pewna, że wszystkim zależy na tym, by mieć atrakcyjną sylwetkę i zdrowe ciało. Między innymi z tego powodu osoby, które mają problem z nadwagą bądź otyłością wciąż szukają skutecznych sposobów na pozbycie się zbędnego balastu.

Osobiście również jestem zainteresowana utrzymaniem prawidłowej wagi. Muszę przyznać, że nie zawsze jest to łatwe. Z różnych przyczyn dodatkowe kilogramy gromadzą się na moich udach i na brzuchu. Kilka lat temu miałam niemal dziesięć kilo więcej, niż waga z którą najlepiej się czuję. Byłam tym załamana – moją wagą i innymi objawami.

W trakcie badań okazało się, że mam niedoczynność tarczycy. W dużym stopniu było to spowodowane nadmiarem stresu. Wprawdzie wiedziałam, jak radzić sobie z emocjami, ale są w życiu takie momenty, że nawet najlepsze metody się nie sprawdzają, póki nie usunie się źródła stresu. Tak więc podjęłam kilka trudnych decyzji, by odzyskać zdrowie (oraz swoje życie) i teraz czuję się znacznie lepiej – pod każdym względem.

Kontrola wagi, to przygoda na całe życie

Praktycznie od dziecka interesowałam się zdrowiem i zdrowym stylem życia. Moje poszukiwania sposobów zachowania kondycji zdrowotnej doprowadziły mnie do poznania zasad integralnego rozwoju oraz metod, które ułatwiają osiągnięcie optymalnego zdrowia i wewnętrznej harmonii. Swoim doświadczeniem chętnie dzielę się z osobami, które chcą zachować zdrowie na całe życie.

W czasie pracy z klientami obserwowałam różne schematy zachowań, które blokowały osiągnięcie zamierzonych celów, np. osiągnięcie idealnej wagi. Moim zdaniem najlepsze rezultaty w czasie pracy nad sylwetką i kondycją zdrowotną osiągniemy, gdy (podobnie jak w koncepcji integralnego rozwoju) skupimy się na czterech obszarach.Integralny rozwój, to samodoskonalenie w czterech głównych obszarach, jakimi są ciało, umysł, dusza i cień. Zgodnie z założeniami propagowanej przez Kena Wilbera Integralnej Praktyki Życiowej, rozwój jednego obszaru korzystnie wpływa na pozostałe. Natomiast zaniedbanie jednego z obszarów może osłabić również inne. Z tego powodu w koncepcji integralnego rozwoju przyjmuje się, że najlepsze efekty możemy osiągnąć, gdy będziemy dbali o rozwój we wszystkich najważniejszych obszarach.

Cztery obszary, o które powinnaś się zatroszczyć

Integralne odchudzanie opiera się na podobnych zasadach – są to określone działania zmierzające do zmiany i rozwoju w czterech głównych obszarach:

Ciało – zdrowe odżywianie, odpowiednia suplementacja, aktywność fizyczna, ćwiczenia oddechowe, masaż.

Umysł – poczucie odpowiedzialności za własne życie, pozytywne myślenie, wiara we własne możliwości; zdobywanie wiedzy o potrzebach swojego ciała, zasadach odżywiania, sposobach radzenia sobie z emocjami, zdrowym stylu życia.

Dusza – poczucie jedności ze wszystkimi, miłość i wewnętrzny spokój; medytacja, modlitwa, kontemplacja przyrody.

Cień – samoświadomość, samoakceptacja, uświadomienie sobie wszystkich aspektów naszej natury i praca nad tymi aspektami, które nam przeszkadzają i chcemy je zmienić; psychoterapia, autopsychoterapia, wewnętrzny dialog.

Moim zdaniem zdrowy organizm nie ma potrzeby gromadzić dodatkowych kilogramów a integralne odchudzanie tak naprawdę jest sposobem na to, by odzyskać i zachować zdrowie – zarówno zdrowie fizyczne jak i zdrowie psychiczne. Jestem przekonana, że integralne praktyki są dobre dla każdego, kto pragnie cieszyć się dobrą kondycją i świetnym samopoczuciem przez długie lata.

PS. Jeśli potrzebujesz wsparcia bądź inspiracji w drodze do wymarzonej wagi, to zapraszam na e-kurs "Szczęśliwa i szczupła".


Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.

Witaj na blogu "Wibracje zdrowia". Mam na imię Krystyna. Jestem wielką fanką zdrowego stylu życia. Dzięki temu dobrze się czuję oraz mam świetne samopoczucie. Na tym blogu chcę Ci pokazać, jak zadbać o kondycję, odzyskać spokój ducha i odnaleźć szczęście.

Mam dla Ciebie prezent!

Chcesz być na bieżąco?

Dołącz do nas na Facebooku
Zapraszam na instagram
Wróć do spisu treści