Nie walcz z nadwagą! - Wibracje zdrowia - Wibracje zdrowia

Przejdź do treści

Nie walcz z nadwagą!

Wibracje zdrowia
Opublikowany przez w Psychologia Odchudzania ·
Tags: CiałoEmocjeMiłośćOdchudzaniePrzekonania
Wielu osobom odchudzanie kojarzy się z ogromnym wysiłkiem i wyrzeczeniami. W potocznym języku funkcjonuje termin „walka z nadwagą”. Lecz gdy walczysz z nadwagą, walczysz ze sobą – walczysz ze swoim ciałem, ze swoimi nawykami i słabościami. Gdy walczysz, nie zawsze udaje ci się odnieść zwycięstwo… Najmniejszą wpadkę traktujesz jak porażkę…

Walka powoduje dodatkowy stres, który nie sprzyja osiągnięciu wewnętrznej harmonii, a tym samym utrudnia pozbycie się dodatkowych kilogramów. A ty chciałabyś wygrywać każdą bitwę, a najlepiej całą wojnę – w tej chwili! Już! Natychmiast!

Autorka książki „Zachcianki pod kontrolą”, Marianne Williamson twierdzi, że:

„Mniej ważne jest tempo chudnięcia, ważniejsze jest, żebyś schudła holistycznie. W końcu pragniesz, by Twoje ciało fizyczne, emocjonalne i mentalne razem „straciły na wadze”.

Kilogramy, które gubisz z ciała, ale nie z duszy, nie odchodzą zbyt daleko i niemal na pewno wrócą. Dlatego też próby pozbycia się zbędnych kilogramów okazują się daremne, gdy jednocześnie nie jesteś gotowa pozbyć się myślokształtów, które stworzyły i utrzymują Twoją nadwagę.”

Cóż zatem można zrobić?

Odpowiedź jest wyjątkowo prosta – Poznaj siebie!

Co myślisz na swój temat? Co myślisz na temat swojego ciała? Co czujesz, gdy przyglądasz się sobie w lustrze? Jaką rolę w twoim życiu pełni jedzenie? Jak chcesz się czuć? Co się dla ciebie liczy?

Jest sporo pytań, które mogłabyś sobie zadać, by lepiej poznać siebie, swoje ograniczenia i mocne strony, swoje przekonania, uczucia, potrzeby i oczekiwania. Kiedy poznasz odpowiedzi, będziesz potrafiła lepiej o siebie zadbać.

Jeśli szukasz sposobu na skuteczne odchudzanie, nie walcz z nadwagą! Poznaj siebie – zaprzyjaźnij się ze sobą i swoim ciałem (pomimo nadprogramowych kilogramów). Z miłością i troską dbaj o swoje ciało i jego potrzeby. Gdy będziesz postępowała w ten sposób, to wtedy stanie się naturalne, że nie będziesz sobie szkodziła niezdrowym jedzeniem, unikaniem aktywności fizycznej lub przebywaniem w toksycznym towarzystwie.

Poznaj siebie i…

● uwolnij ograniczające cię przekonania i destrukcyjne emocje,
● bądź dla siebie serdeczną przyjaciółką,
● przypomnij sobie, jak to jest „kochać siebie”,
● kochaj siebie i z troską zaspokajaj swoje potrzeby,

…a twoje ciało zacznie tracić zbędne kilogramy swoim naturalnym tempem.

Praca z dokuczliwymi emocjami, nawykowymi schematami myślenia oraz przekonaniami jest ważnym etapem zarówno w leczeniu otyłości jak i zaburzeń odżywiania. Jest również niezbędna do tego, żebyś już teraz mogła wieść szczęśliwe i spełnione życie.

Być może (jeszcze) nie masz problemu z utrzymaniem prawidłowej wagi. Nie znaczy to, że, nie musisz zajmować się tymi zagadnieniami. Moim zdaniem zawsze jest odpowiednia pora, by siebie poznać i docenić, odkryć swój potencjał i cieszyć się każdą chwilą.

Zawsze jest dobry czas, żeby być szczęśliwą!

PS. Jeśli potrzebujesz inspiracji w drodze do spełnionego, szczęśliwego i zdrowego życia, to zapraszam Cię na e-kurs "Szczęśliwa i szczupła".


Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.

Witaj na blogu "Wibracje zdrowia". Mam na imię Krystyna. Jestem wielką fanką zdrowego stylu życia. Dzięki temu dobrze się czuję oraz mam świetne samopoczucie. Na tym blogu chcę Ci pokazać, jak zadbać o kondycję, odzyskać spokój ducha i odnaleźć szczęście.

Mam dla Ciebie prezent!

Chcesz być na bieżąco?

Dołącz do nas na Facebooku
Zapraszam na instagram
Wróć do spisu treści