Zdrowe emocje a fizyczne zdrowie - Wibracje zdrowia - Wibracje zdrowia

Przejdź do treści

Zdrowe emocje a fizyczne zdrowie

Wibracje zdrowia
Opublikowany przez w Zdrowie i uroda ·
Tags: CiałoEFTEmocjeOdchudzaniePrzekonaniaStresTappingZdrowie
Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, ale jeśli już musimy się leczyć, to warto wykorzystać możliwości jakie daje tradycyjna medycyna oraz zastosować komplementarne metody, takie jak np. tapping i EFT.
 
Coraz częściej dostaję pytania, jak stosować EFT w przypadku problemów zdrowotnych takich jak: bóle serca, stwardnienie rozsiane, depresja…
 
Ostatnio coraz głośniej się mówi o tym, że wiele chorób ma swą przyczynę w nierozwiązanych problemach emocjonalnych. Stres oraz negatywne emocje zaburzają wewnętrzną równowagę organizmu, co w konsekwencji prowadzi do powstania fizycznych objawów. Medycyna konwencjonalna leczy przede wszystkim fizyczne symptomy choroby. Jednak aby wspomóc proces zdrowienia i w przyszłości uchronić się przed kolejnymi fizycznymi dolegliwościami warto już teraz zająć się swoimi emocjami. Techniki Emocjonalnej Wolności mogą ułatwić to zadanie.

Cieszę się, że metodą EFT interesuje się coraz więcej osób. Zapewne widzą w niej szansę na lepsze życie, na poprawę swego zdrowia i samopoczucia.
 
W artykule "Łatwiejsze odchudzanie z EFT" napisałam o możliwościach zastosowania metody EFT w czasie odchudzania. Ten temat jest niezwykle istotny, ponieważ większość problemów związanych z nadwagą ma swoją przyczynę w problemach emocjonalnych. Na szczęście zastosowanie EFT może w znacznym stopniu ułatwić osiągnięcie celu, czyli uzyskanie oraz utrzymanie optymalnej wagi.

Być może nigdy nie zastanawiałaś się, dlaczego sięgasz po jedzenie w chwilach, gdy jest Ci smutno, lub gdy się zdenerwowałaś. Przyjrzenie się swoim zachowaniom związanym z jedzeniem może dostarczyć Ci ciekawych spostrzeżeń.
 
Przeczytanie artykułu "Łatwiejsze odchudzanie z EFT" może pomóc Ci odkryć i sformułować Twoje blokady.
 
Jest wiele sposobów radzenia sobie ze stresem i napięciem, więc możesz wybrać taką, która będzie dla Ciebie najlepsza. Niezależnie od tego, czy nasz problem z emocjonalnym jedzeniem, czy też z powodu  nadmiaru stresu cierpisz na bezsenność lub inną dolegliwość, zawsze masz możliwość poprawić swoją kondycję oraz jakość swojego życia.


Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.

Witaj na blogu "Wibracje zdrowia". Mam na imię Krystyna. Jestem wielką fanką zdrowego stylu życia. Dzięki temu dobrze się czuję oraz mam świetne samopoczucie. Na tym blogu chcę Ci pokazać, jak zadbać o kondycję, odzyskać spokój ducha i odnaleźć szczęście.

Mam dla Ciebie prezent!

Chcesz być na bieżąco?

Dołącz do nas na Facebooku
Zapraszam na instagram
Wróć do spisu treści