7 kroków do miłości - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

7 kroków do miłości

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Emocje i uczucia ·
Tags: EFTEmocjeKsiążkaMiłośćRozwójTappingUmysłZwiązki
Jakiś czas temu zadzwoniła do mnie znajoma z Opola by opowiedzieć o książce „Sekret bezwarunkowej miłości”. Miała ją w wersji audio i słuchała podróżując samochodem.

– Musisz ją sobie kupić! – mówiła z przejęciem. – Tam jest tyle mądrych myśli… Wiele z tego, co wcześniej czytałyśmy w innych książkach jest w prosty sposób przedstawione w tej jednej książce… Słucham tego i płaczę…

Doszłyśmy do wspólnego wniosku, że słuchając książki w czasie jazdy samochodem stwarza zagrożenie na drodze ;))

Zaintrygowana rozmową zamówiłam „Sekret bezwarunkowej miłości” Marci Shimoff w księgarni internetowej i z niecierpliwością czekałam na przesyłkę. Po przesłuchaniu audiobooka muszę przyznać rację mojej znajomej – ta książka jest wyjątkowa.

Co znalazłam w tej niezwykłej książce?

Autorka prezentuje w niej prosty program, który pomaga w rozwinięciu czystej, bezwarunkowej miłości w swoim wnętrzu. Możemy doświadczać bezwarunkowej miłości na co dzień – niezależnie od tego, czy posiadamy partnera, niezależnie od sytuacji czy drugiej osoby.

Marci Shimoff proponuje zastosowanie siedmiu kroków, które pozwolą wypełnić nasze życie miłością. Są one oparte na głębokiej mądrości popartej przez wyniki najnowszych badań naukowych. Prezentowany temat obrazują autentyczne i przejmujące historie. W kilku miejscach wzruszyłam się do łez.

W jednym z rozdziałów Marci Shimoff poleca EFT jako metodę ułatwiającą osobistą transformację. Z radością obserwuję, jak coraz więcej ludzi dostrzega możliwości EFT i rekomenduje tę metodę kolejnym osobom.

Książka Marci Shimoff „Sekret bezwarunkowej miłości. 7 kroków do życia pełnego miłości” dostępna jest w wersji audio na płycie CD oraz w wersji drukowanej. Osobiście posiadam obie wersje, ponieważ wiem, że często będę sięgała do tego poradnika a łatwiej znaleźć potrzebny fragment lub cytat w tradycyjnej książce.Odkąd mam tę książkę, przesłuchałam ją kilka razy. Poza tym pożyczyłam ją wielu osobom i każda z nich znajduje w niej inspirujące myśli oraz idee.

Poniżej zamieszczam krótki fragment, który być może również ciebie zachęci do sięgnięcia po tę pozycję. Pod artykułem zamieściłam ten tekst w wersji do druku, więc jeśli ci się spodoba możesz się nim podzielić z innymi.
Instalowanie miłości w ludzkim komputerze

Pomoc techniczna: W czym mogę pomóc?

Klient: Cóż, po dłuższym zastanowieniu postanowiłem zainstalować miłość. Czy możesz mnie przeprowadzić przez ten proces?

Pomoc techniczna: Oczywiście, służę pomocą. Czy jesteś gotowy, by zaczynać?

Klient: No, nie znam się na sprawach technicznych, ale chyba jestem gotowy. Od czego muszę zacząć?

Pomoc techniczna: Pierwszym krokiem jest otwarcie swojego serca. Czy zlokalizowałeś u siebie serce?

Klient: Tak, ale mam też kilka innych programów, które obecnie są uruchomione. Czy mogę zainstalować miłość mimo tego?

Pomoc techniczna: Co to za programy?

Klient: Hmm, zobaczmy… W tej chwili działają zranienie, niska samoocena, żal i uraza.

Pomoc techniczna: Nie ma żadnego problemu, miłość stopniowo wymaże zranienie z twojego systemu operacyjnego. Może ono pozostać w pamięci trwałej, ale nie będzie już zakłócać działania pozostałych programów. Miłość w końcu przewyższy niską samoocenę dzięki własnemu modułowi zwanemu wysoką samooceną. Jednak będziesz musiał całkowicie wyłączyć żal i urazę. Te programy zakłócają prawidłowy proces instalowania miłości. Czy możesz je wyłączyć?

Klient: Ale nie wiem, jak je wyłączyć. Czy możesz mi powiedzieć, jak to zrobić?

Pomoc techniczna: Z przyjemnością. Włącz menu start i wybierz wybaczanie. Kontynuuj tyle razy, ile to konieczne, żeby żal i uraza zostały całkowicie wymazane.

Klient: OK. Zrobione! Miłość zaczęła się instalować. Och nie… Mam już informację o błędzie: „Błąd – program nie działa na zewnętrznych składnikach”. Co powinienem zrobić?

Pomoc techniczna: Nie przejmuj się. W potocznym języku oznacza to tyle, że musisz najpierw pokochać siebie, zanim nauczysz się kochać innych. Ściągnij samoakceptację; następnie uruchom następujące pliki: wybacz sobie, poczuj swoją wartość oraz poznaj swoje ograniczenia.

Klient: Zrozumiałem. Hej! W moim sercu zaczęły się już zapisywać nowe pliki. Na moim monitorze wyświetla się uśmiech, a spokój i zadowolenie skopiowały się w całym sercu. Czy to normalne?

Pomoc techniczna: Tak, to oznacza, że miłość została zainstalowana i działa. Jeszcze tylko jedna uwaga, zanim się rozłączymy. Program miłość jest darmowy. Możesz się nim dzielić, z kim tylko zechcesz.

Proszę, podaj dalej!

(Marci Shimoff, Carol Klaine „Sekret bezwarunkowej miłości”)

* * *

Książka „Sekret bezwarunkowej miłości” zachwyca i inspiruje. Ma uzdrawiającą moc! Pokazuje jak kochać, żyć miłością, być miłością… Polecam ją każdemu, bo świat potrzebuje więcej miłości ;-)

Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.

Wróć do spisu treści