Biologia przekonań - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Biologia przekonań

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Zdrowie i uroda ·
Tags: CiałoEmocjeFilmPrzekonaniaZdrowie
Nauka dająca nadzieję

Badania naukowe prowadzone na coraz precyzyjniejszym, bardziej doskonałym sprzęcie doprowadziły do powstania nowych dziedzin nauki, takich jak na przykład epigenetyka. Mamy teraz dostęp do wielu publikacji, które ukazują w nowym świetle to, co dzieje się w żywym organizmie.

Bruce Lipton jest uznanym cytologiem oraz autorem bestsellerowej książki „Biologia przekonań. Uwolnić moc świadomości, materii i cudów". Był on profesorem szkoły medycznej na Uniwersytecie Wisconsin oraz prowadził prace badawcze na Uniwersytecie Stanforda. W czasie swych eksperymentów badał komórki oraz błonę komórkową.

Bruce Lipton uważa, że geny i DNA nie kontrolują naszego życia. Geny odzwierciedlają nasz potencjał, ale nie są naszym przeznaczeniem. Dowodzą tego również wyniki badań prowadzonych przez innych naukowców.

Wpływ środowiska, czyli odżywianie, stres i emocje a także przekonania mogą modyfikować geny. Właśnie na te obszary należy zwrócić uwagę aby zachować organizm w optymalnym zdrowiu.

Naukowcy zwracają uwagę, że właściwe odżywianie wpływa zarówno na rozwój płodu jak i na funkcjonowanie organizmu dorosłego człowieka.

Podobnie jest z emocjami. Sygnały pochodzące z pozytywnych lub negatywnych myśli i emocji wpływają na rozwój i funkcjonowanie naszego ciała już w łonie matki. W dorosłym życiu to my jesteśmy odpowiedzialni za swoją kondycję zdrowotną i psychiczną.

Zdaniem Bruca Liptona psychologia energetyczna stanowi nowe, powstające pole badań oparte na nowej biologii. Psychologia energetyczna związana jest z odkryciami fizyki kwantowej, które łączą energię i myśli. Jest ona skuteczną metodą zmiany destrukcyjnych zachowań i emocji a tym samym szansą na zdrowe i szczęśliwe życie.

Bruce Lipton uważa, iż praca metodą EFT to prosty proces o silnym działaniu, który może mieć głęboki wpływ na aktywność genów, zdrowie i samopoczucie.

W zamieszczonym poniżej wywiadzie Bruce Lipton opowiada o prowadzonych przez siebie badaniach na komórkach macierzystych i o wnioskach, do jakich te badania go doprowadziły. Wyjaśnia, na czym, jego zdaniem, polega różnica pomiędzy fizyką Newtonowską a fizyką kwantową oraz jaki ma to wpływ na medycynę i uzdrawianie.
Bruce Lipton potrafi w prosty sposób przedstawić najnowsze osiągnięcia z dziedziny medycyny i epigenetyki. Możemy się o tym przekonać, czytając jego książki oraz oglądając wykłady.

W filmie „Nowa biologia” Bruce Lipton opowiada o swoich odkryciach związanych z funkcjonowaniem komórek ludzkiego organizmu, rolą DNA oraz wpływem środowiska na nasz rozwój i zdrowie.

Zachęcam do obejrzenia tego niezwykle ciekawego filmu, ponieważ Bruce Lipton w przystępny sposób prezentuje w nim wyniki najnowszych badań naukowych dotyczących zdrowia, przyczyn powstawania chorób a także metod odzyskiwania zdrowia. Każdy ma szansę skorzystać z tej wiedzy.

Zapraszam na dłuższy seans filmowy:

Cieszy mnie, że wyniki najnowszych badań z zakresu cytologii i fizyki kwantowej sprawiły, że medycyna ciała i umysłu zdobyła głębokie uzasadnienie.

Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.

Wróć do spisu treści