Ciągły tapping - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Ciągły tapping

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Emocje i uczucia ·
Tags: EFTEmocjeFilmSzczęścieTappingVideo
Psychologia energetyczna oraz wywodzące się z niej techniki meridianowe są coraz popularniejsze. Na świecie najbardziej znaną jest EFT. Ta metoda cieszy się dużym uznaniem ze względu na swoją prostotę i skuteczność. Często jednak nie ma potrzeby robić standardowej procedury EFT, by uzyskać pozytywne rezultaty.

Metodą EFT pracuje coraz więcej ludzi na całym świecie, dlatego terapia meridianowa wciąż się rozwija. Niektóre z pomysłów trenerów i praktyków  EFT warto wypróbować osobiście.

Nowości w energoterapii

Trenerzy EFT z Australii, Steve Wells i David Lake proponują wiele ciekawych innowacji w dziedzinie energoterapii. Na przykład proponują ciągły tapping, czyli zalecają, by w wolnych chwilach kciukiem stymulować punkty meridianowe na palcach tej samej ręki. Tę uproszczoną wersję opukiwania nazwali SET - (Simple Energy Techniques).

Sposób, w jaki wykonuje się to ćwiczenie pokazany jest w zamieszczonym
powyżej filmie około >> 6,30 min od rozpoczęcia.

Zakończenia meridianów na palcach można opukiwać w różnych stresujących sytuacjach, np. gdy utknęliśmy w korku, w czasie ważnej narady lub egzaminu... Dłoń możemy trzymać pod stołem lub za plecami, więc nikt nie zwróci uwagi na to co robimy :)

Ćwiczenie to można wykonywać również w wolnych chwilach, gdy jedziemy pociągiem, autobusem… Dzięki temu wyrównuje się energia w układzie energetycznym i czujemy się lepiej.

Lubię w ten sposób stymulować punkty meridianowe, gdy jako pasażer podróżuję samochodem. Podziwiam krajobrazy i kształty chmur na niebie a opukiwanie przeradza się w rodzaj medytacji. Czuję wtedy jedność ze światem.

Ciągłe opukiwanie punktów meridianowych, to sposób na utrzymanie harmonii w systemie energetycznym ciała. Steve Wells i David Lake sugerują, by opukiwać się zawsze, gdy mamy taką możliwość lub gdy czujemy, że jest nam to potrzebne. Ich zdaniem najlepsze efekty można uzyskać, gdy opukujemy się mniej więcej przez godzinę dziennie. Sugerują, by po prostu skupić się na problemie i równocześnie stosować ciągły tapping.  

Zdarza się, że będąc w sytuacji, która powoduje u nas silne napięcie, takiej jak egzamin, ważne spotkanie czy prezentacja, stres i napięcie powodują, że nie postępujemy tak, jak byśmy chcieli i jak byłoby najkorzystniej. Potem usprawiedliwiamy się: „Spanikowałem…”. Znajomość prostych technik meridianowych jest w takich sytuacjach bardzo przydatna.

Można również opukiwać się wtedy, gdy potrzebujemy wyciszenia, by lepiej skoncentrować się na wykonywanym działaniu, np. gdy piszemy referat, uczymy się, czytamy…

Ostatnio bardzo dużo pracowałam tą metodą i potwierdzam jej skuteczność. Ciągły tapping pomaga przetrwać nawet trudne życiowe doświadczenia. A więc...

Pamiętaj - stosuj tapping ;) To działa!

Krystyna Trzaska

PS. Więcej informacji o metodzie SET znajdziesz na stronie internetowej EFTDOWNUNDER.

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści