Czy można zatrzymać czas? - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Czy można zatrzymać czas?

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Zdrowie i uroda ·
Tags: CiałoStresSuplementyUrodaZdrowie
Czy wiesz skąd się wziął trend anti-aging i co on oznacza? Niemal każdy człowiek marzy o tym, by być pięknym, wiecznie młodym, zdrowym i szczęśliwym. Okazuje się, że z wymienionych tutaj wartości tak naprawdę liczy się tylko jedna – większość znanych mi osób twierdzi, że zdrowie jest najważniejsze! Nie możemy w pełni cieszyć się z urody i młodości, gdy choruje ciało (umysł lub dusza). I nawet największe bogactwo przestaje dawać zadowolenie, gdy brakuje zdrowia. Prawdziwe szczęście, to zdrowie. Nasze zdrowie i zdrowie najbliższych.

Gdy mamy zdrowe i sprawne ciało, możemy odnajdywać szczęście nawet w małych rzeczach. Możemy również realizować ambitne plany. Myślę, że jest to wystarczający powód do tego, by jak najwcześniej zacząć dbać o dobrą kondycję.

Wiele osób już jest tego świadomych, dlatego w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się anti-aging medicine czyli medycyna przeciwstarzeniowa.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Dla niektórych osób ten termin może być nowy i niezrozumiały, dlatego w skrócie wyjaśnię, że medycyna przeciwstarzeniowa, to połączenie najnowszych osiągnięć naukowych i zaawansowanych technologii oraz medycyny prewencyjnej, które mają służyć do wczesnego wykrywania chorób, leczenia, zapobiegania oraz odwracania dysfunkcji związanych z wiekiem.

Celem działań medycyny przeciwstarzeniowej jest zachowanie sprawności fizycznej oraz psychicznej, świetnego samopoczucia, a także zachowanie młodego wyglądu i witalności niezależnie od upływających lat.

Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na długość naszego życia. Są to między innymi geny, dieta i środowisko w jakim żyjemy a także prowadzony styl życia. Nie powinno być zaskoczeniem, że wiele zależy od nas samych, ponieważ ogromne znaczenie mają:

✓ Odpowiednia dieta
✓ Kontrola wagi
✓ Umiarkowana aktywność fizyczna
✓ Rezygnacja z używek
✓ Relaks i sen
✓ Farmakoterapia, np. suplementacja preparatami wysokiej jakości
✓ Umiejętność radzenia sobie ze stresem i emocjami
✓ Pozytywne nastawienie do życia i otaczającego świata.

Badania naukowców z Harvard School of Public Health wykazały, że styl życia oparty o zalecenia medycyny anti-aging jest w stanie przedłużyć naszą żywotność niemal o 25 lat.

Postawiłam na zdrowie

Medycyna anti-aging ma na celu przedłużyć nie tylko życie, ale przede wszystkim naszą żywotność i czas w którym jesteśmy w stanie prowadzić wydajne, samodzielne i spełnione życie.

Moje motto, to
„Poczucie młodości do późnej starości”

Wiele lat temu zdecydowałam, że chcę jak najdłużej zachować zdrowie oraz świetne samopoczucie i cały czas robię wszystko, żeby to osiągnąć. Okazuje się, że nie jest to takie trudne.

Działania związane ze zdrowym stylem życia z biegiem lat stały się moim nawykiem – bez problemów znajduję czas na ćwiczenia, piję wodę i ziołowe herbaty, rozważnie wybieram produkty spożywcze oraz suplementy diety. Poza tym mam swoje ulubione metody radzenia sobie ze stresem (jedną z nich jest EFT).

Niedawno miałam okazję zrobić badanie specjalnym analizatorem składu ciała. Okazało się, że wszystkie moje parametry są idealne – zarówno waga jak również proporcje określające zawartość mięśni, tłuszczu i wody w organizmie są na optymalnym poziomie. Natomiast wiek metaboliczny mojego ciała został oceniony na 15 lat mniej, niż wskazuje mój pesel! Przyznam, że to badanie wprawiło mnie w świetny nastrój :-)

Większość osób też tak może

Wszystko co robię wynika z mojej wewnętrznej potrzeby dbania o ciało, umysł i ducha. Dla niektórych osób może to wydawać się skomplikowane, ale dla mnie jest zupełnie naturalne. I z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że to się opłaca. Mimo upływu lat czuję się bardzo dobrze i dobrze wyglądam. Jestem przekonana, że większość osób może osiągnąć podobny efekt.

Zawsze jest dobry czas na to, by zadbać o siebie.

W pierwszym akapicie tego artykułu napisałam, że „niemal każdy człowiek marzy o tym, by być pięknym, wiecznie młodym, zdrowym i szczęśliwym”. Moim zdaniem osiągnięcie większości wymienionych powyżej rzeczy jest bardzo realne. Zachęcam wszystkich do aktywnego zainteresowania się trendem wellness i znalezienia najlepszych dla siebie sposobów na zachowanie zdrowia i młodzieńczej sprawności, ponieważ w znaczący sposób wpłynie to na jakość całego życia.

Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści