EFT i kontrola wagi - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

EFT i kontrola wagi

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Psychologia Odchudzania ·
Tags: CiałoEFTEmocjeKsiążkaOdchudzanieTappingZdrowie
EFT, czyli Techniki Emocjonalnej Wolności, to metoda, która wywodzi się z nurtu psychologii energetycznej. Wiedzę na temat obiegu energii w ludzkim organizmie zaczęli rozwijać Chińczycy. W czasie 5000 lat medycyna chińska wypracowała skuteczne metody przywracania równowagi energetycznej w ciele.

Akupunktura i akupresura coraz częściej są oficjalnie stosowane przez lekarzy zachodu, ponieważ wspomagają konwencjonalne leczenie. Metoda EFT również zaczyna być praktykowana bądź polecana przez lekarzy różnych specjalizacji. Każdy może się jej nauczyć i stosować do uwalniania się od codziennych stresów oraz różnych problemów emocjonalnych.

Metoda EFT rozwinęła się między innymi w oparciu o wiedzę o kanałach energetycznych. Jej celem jest usunięcie blokad energetycznych oraz skorygowanie nieprawidłowości w przepływie energii spowodowanych przez konkretne emocje, zdarzenia lub problemy. Zniwelowanie blokad i przywrócenie swobodnego przepływu energii sprawia, że organizm wraca do naturalnego stanu harmonii.

EFT ma ogromne możliwości zastosowania. W krótkim filmie "Uniwersalna metoda do samowyleczenia" usłyszysz wypowiedzi ludzi, którzy dzięki tej metodzie poprawili jakość swojego życia.

EFT jest skuteczna i łatwa w stosowaniu, dlatego ma coraz więcej zwolenników na całym świecie. Praca tą metodą polega na opukiwaniu punktów meridianowych i jednoczesnym wypowiadaniu zdań opisujących problem, od którego chcemy się uwolnić. Każdy może się jej nauczyć korzystając z dostępnych podręczników lub biorąc udział w warsztatach EFT czy kilku sesjach.

Prosta czynność, jaką jest opukiwanie punktów meridianowych pozwala w elegancki i dyskretny sposób uwolnić się od lęków, stresu i napięcia, niechcianych emocji, wewnętrznych konfliktów i ograniczających przekonań.

Dla osób, które wielokrotnie próbowały się odchudzać niebagatelne znaczenie będzie miała informacja o odwróceniu psychologicznym. Tym terminem określamy silne zakłócenie w przepływie energii. Bardzo często bywa, że osoby pragnące schudnąć znają metody, które są skuteczne w rozwiązywaniu problemów związanych z nadwagą np. znają zasady zdrowego odżywiania lub odpowiednie ćwiczenia, ale ich nie stosują.

Odwrócenie psychologiczne możemy zaobserwować u siebie w sytuacji, gdy bardzo nam na czymś zależy, ale działamy wbrew sobie. Nie robimy tego, co konieczne, by osiągnąć wytyczony cel lub wręcz sabotujemy swoje działania.

Wyraźnie widzimy to u osób z problemem nadwagi, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, zależy im na uzyskaniu atrakcyjnej sylwetki, ale wciąż szukają wymówek, by uniknąć nużących ćwiczeń oraz zawsze mają usprawiedliwienie, dlaczego nie mogły odmówić sobie zjedzenia kolejnej kanapki lub ciasteczka. Pisałam o tym w artykule "Odwrócenie psychologiczne, czyli samosabitaż".

Odwrócenie psychologiczne blokuje postępy kuracji odchudzającej i utrudnia osiągnięcie celu. Na szczęście techniki energetyczne wspaniale sobie radzą z takimi przypadkami.

W 2010 r. ukazała się książka "Doskonała sylwetka z EFT", w której dokładnie omówiłam zagadnienia związane z emocjonalnym jedzeniem, odchudzaniem i kontrolą wagi. Zamieściłam tam 80 kompletnych ustawień EFT, dzięki którym można samodzielnie przepracować wiele problemów emocjonalnych.

Więcej informacji o sposobach radzenia sobie z emocjami i przekonaniami poznasz śledząc wpisy na blogu a także korzystając z innych materiałów. Skorygowanie zaburzeń w układzie energetycznym ciała może w znaczący sposób wspomóc proces odchudzania, dlatego zachęcam do bliższego zapoznania się z tappingiem i metodą EFT.

Stosuj tapping i wypukaj swoją drogę
do szczęśliwego i spełnionego życia!

Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści