Jak uwolnić ból rozstania - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Jak uwolnić ból rozstania

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Emocje i uczucia ·
Tags: EFTEmocjeRozstanieRozwódStresTapping
Gdy związek się rozpada, wywiera to silny wpływ na wszystkie obszary życia. Jeśli masz za sobą rozstanie z partnerem, to prawdopodobnie twoje myśli i emocje przysparzają ci wiele cierpienia. Wspomnienia minionych chwil i żal po utraconej miłości sprawiają, że tłumiony smutek ściska cię za gardło a twoje serce przeszywa dokuczliwy ból. Odczuwasz ciągły stres.  Trudno wtedy skupić się na czymkolwiek.

Wciąż powracają pytania:

  • Dlaczego?
  • Czy to musiało się tak skończyć?
  • Co zrobiłam nie tak?
  • A może, gdybym…?
  • Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Natrętne myśli powodują napięcie w organizmie i odbierają ci energię. Masz wrażenie, że twój świat się zawalił. Nic już nie ma znaczenia, życie straciło sens. A przecież musisz wywiązywać się z codziennych obowiązków.

Niezależnie od tego, czy jest się osobą porzuconą, czy też tą, która zdecydowała się zakończyć związek, emocje zawsze powstają. W takiej sytuacji najlepiej pozwolić sobie na doświadczenie wszystkich pojawiających się uczuć i przeżycie żałoby po doznanej stracie. Jednak kiedy emocje są bardzo intensywne, lub mimo upływu czasu nie potrafisz wrócić do normalnego życia, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Można również zastosować techniki energetyczne, takie jak tapping czy EFT.

Techniki energetyczne wykorzystują bezpośrednią pracę z energią do uzdrawiania problemów emocjonalnych. Łączą tradycyjną akupresurę z nowoczesną psychologią.

Jeśli należysz do licznego grona osób będących po rozwodzie lub po dramatycznym rozstaniu z partnerem, to zachęcam Cię do wypróbowania tappingu.

Zastanów się co czujesz w związku z tą sytuacją. Nazwij problem swoimi słowami, np.:

Mam żal do byłej partnerki, że nie traktowała poważnie naszego związku i odeszła bez próby porozumienia.

Mam poczucie bolesnej straty, bo z byłym partnerem łączyło mnie coś wyjątkowego i boję się, że już nigdy nie przeżyję czegoś podobnego.

Jestem zła na Czarka, bo zawiódł moje zaufanie.

Jestem zła na byłego męża, bo nie troszczył się o mnie i zdradził z inną kobietą.

Czuję się winna, bo zdecydowałam się wystąpić o rozwód i boję się, że dzieci na tym ucierpią.

Jest mi smutno i czuję ucisk w gardle, gdy myślę o tych pięknych chwilach, które spędziłem z Anią i które już się nie powtórzą.

Każde z tych zdań można przepracować z metodą EFT – w uproszczeniu polega to na tym, że skupiamy się na odczuciach i opukujemy wybrane punkty meridianowe. Ta procedura pomoże nam zlikwidować "zwarcie" w układzie energetycznym ciała. Dzięki temu powróci uczucie spokoju i wewnętrznej równowagi. Oczywiście nie zapomnisz o całej sytuacji, ale będziesz w stanie spojrzeć na nią z dystansu. Łatwiej i szybciej uporasz się tym przykrym problemem.

Jeśli jeszcze nie znasz metody EFT, ale chciałbyś ją wypróbować, to szczegółowy opis oraz skrypt z podstawową procedurą znajdziesz na w zakładce Procedura EFT.

Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści