Lęk przed odrzuceniem - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Lęk przed odrzuceniem

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Emocje i uczucia ·
Tags: EFTEmocjeMiłośćRozstanieRozwódStresSzczęścieTapping
Każdy człowiek ma swoją historię, dlatego każdy przeżywa emocje we właściwy dla siebie sposób. To, czego obecnie doświadczasz zależy od wielu czynników. Inaczej będziesz przeżywał rozstanie, gdy zostałeś porzucony, a inaczej gdy to ty przyczyniłeś się do rozpadu związku lub podjąłeś trudną decyzję o rozstaniu.

Wiele zależy również od Twojej życiowej sytuacji – czy masz dzieci, pracę, mieszkanie oraz od tego, czy możesz liczyć na wsparcie najbliższych? W czasie przechodzenia przez poszczególne fazy radzenia sobie z rozstaniem pojawia się cała gama emocji.
Najlepszym rozwiązaniem jest zaakceptować je, ponieważ są to naturalne reakcje na stresującą, a czasami wręcz traumatyczną sytuację. Dokuczliwe doznania można łatwiej uwolnić dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod pracy z emocjami oraz technik energetycznych, takich jak np. EFT.

Zwróć uwagę na to, co czujesz. Zaakceptuj to, że tak właśnie czujesz.
Zaakceptuj swoje emocje i w razie potrzeby przepracuj je w ustawieniach EFT.

Ważne jest ile czasu upłynęło od rozstania, z którym próbujesz sobie poradzić a także czy jest to Twoje pierwsze rozstanie, czy też już kiedyś zostałeś porzucony przez partnera lub inną ważną dla Ciebie osobę?

W momencie rozstania bardzo często pojawia się poczucie odrzucenia. Jest ono tym bardziej bolesne, że przypomina o dawnych zdarzeniach, które kojarzą się z obecną sytuacją. Może pojawić się myśl: Coś ze mną jest nie tak, jestem jakiś felerny, jestem „niedopokochania”.

Jeśli w przeszłości zdarzyło się coś, co sprawiło, że poczułeś się odrzucony i teraz boisz się, że to znowu Ci się przytrafi, możesz zastosować krótką sesję EFT, którą przygotował Brad Yeates.

Tapping pomaga uwolnić się od dokuczliwych myśli i uczuć. Sprawdź,  w jaki sposób zadziała na Ciebie.


Jeśli zmagasz się z jakimś problemem, to zastosuj tapping,
ponieważ on działa na Twoją korzyść!

Gorąco polecam,
Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści