Lęk przed wodą - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Lęk przed wodą

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Emocje i uczucia ·
Tags: EFTHistorieLękRozwójStrachSzczęścieTapping
Patrycja – wrzesień 2008 r.

Problem:
Lęk przed wodą

Patrycja jest studentką z Górnego Śląska. O EFT dowiedziała się czytając książkę „Hipnotyzm słowa”, której autorem jest Joe Vitale. W jednym z rozdziałów opisany jest proces tworzenia tekstu na stronę internetową, za pośrednictwem której miało być sprzedawane nagranie szkolenia EFT „Zdobądź niewyobrażalne pieniądze”. Tekst rzeczywiście jest hipnotyczny, bo tak skupił uwagę Patrycji, że od razu sprawdziła w Internecie, co to jest EFT i gdzie może znaleźć trenera.

Ta młoda dziewczyna chciała dowiedzieć się czegoś więcej o technice EFT i nauczyć się stosować ją do swoich celów. Wielkie dzięki Joe ;)

Patrycja uczyła się posługiwać techniką EFT pracując nad własnymi problemami. Pracowałyśmy nad lękiem przed rozmową kwalifikacyjną i kilkoma innymi sprawami. Intensywność emocji związanych z poszczególnymi zdaniami testującymi Patrycja oceniała na 8-9. Po kilku rundkach odczuwała spadek emocji do poziomu 0-1. EFT szybko działało.

Kolejnym problemem, który Patrycja chciała przepracować w czasie kursu był lęk przed wodą. Pierwsze ustawienie brzmiało:

Mimo że boję się, gdy woda sięga moich ust, bo boję się, że utonę, to kocham i akceptuję siebie.

Patrycja oceniła emocję z tym związaną na 8. Po zakończeniu rundki nadal było 8. Pracowałyśmy jakiś czas z tym ustawieniem i nic. Nadal 8. Zapytałam Patrycję, czy coś kojarzy się jej z tym lękiem? Co jeszcze może być z nim związane? Poprosiłam, by przypomniała sobie sytuację, w której odczuwała ten lęk. Z czym konkretnie był związany?

Patrycja opowiedziała mi, jak w czasie wakacji nurkowała ze swoim chłopakiem. Było to dla niej okropne przeżycie. Najbardziej się bała, gdy nie czuła gruntu pod nogami. Wokół była woda, która krępowała ruchy. Patrycja bała się, że sobie nie poradzi, że zaraz utonie. Chłopak dziwił się jej reakcji. Nie mógł jej zrozumieć... Pracowałyśmy dalej z ustawieniem:

Mimo że boję się przebywać w wodzie, gdy nie czuję gruntu pod nogami, to kocham i akceptuję siebie.

Po zakończeniu rundki intensywność emocji spadła z 8 do 6. Zmieniłyśmy trochę ustawienie:

Mimo że nadal boję się przebywać w wodzie, gdy nie czuję gruntu pod nogami, to kocham i akceptuję siebie.

Po rundce emocje wciąż były na 6, ale Patrycja przypomniała sobie, że gdy miała 8 lat bawiła się z siostrą na ogródku babci. Siostra dla żartu złapała ją za nogi a jej głowę wsadziła do basenu, który stał w ogrodzie. Patrycja nie mogła złapać powietrza, bała się, że utonie. Szarpała się i miotała w uścisku siostry. Nie czuła gruntu pod stopami. Patrycja nie pamiętała dokładnie, co wtedy czuła – to było tak dawno. Zrobiłyśmy ustawienie dotyczące tego zdarzenia:

Mimo że siostra trzymała mnie za nogi, a ja miałam głowę w basenie, pod wodą kiedy miałam 8 lat, to kocham i akceptuję siebie i wybaczam siostrze, że tak zrobiła.

Po przepracowaniu tego zdarzenia lęk przed wodą uwolnił się. Teraz Patrycja może czerpać radość z kontaktu z wodą oraz nurkowania z chłopakiem. Super!

Jeśli Ciebie również ograniczają jakieś lęki, poeksperymentuj z metodą EFT, ponieważ to działa.

Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści