Odchudzanie przez opukiwanie - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Odchudzanie przez opukiwanie

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Psychologia Odchudzania ·
Tags: CiałoEFTEmocjeFilmKsiążkaOdchudzanieTappingZdrowie
Ciekawa jestem, czy zgodzisz się z twierdzeniem, że emocje wywierają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, wygląd oraz na całe nasze życie.

Przykre emocje oraz stres i napięcie potrafią pozbawić energii. Być może nie masz z tym problemu i świetnie potrafisz radzić sobie ze stresem, ale skoro czytasz te słowa, to znaczy, że wciąż szukasz sposobów na to, by poprawić jakość swojego życia.

Myślę, że każdy człowiek ma jakieś obszary, które chciałby zmienić, jakieś aspekty swego życia, które chciałby przepracować i uzdrowić.
Ze względów osobistych zawsze interesowałam się psychologią a zwłaszcza sposobami radzenia sobie z negatywnymi emocjami i przekonaniami. Chciałam dowiedzieć się co jest potrzebne, by stać się szczęśliwą i spełnioną kobietą.

W tym momencie możesz się zastanawiać, jak uczucie szczęścia może pomóc Ci kontrolować wagę, jednak badania naukowe wskazują, że emocje wpływają na metabolizm. Poza tym szczęśliwa kobieta nie ma potrzeby pocieszać się słodyczami, a spełniona kobieta nie odczuwa potrzeby wypełniania wewnętrznej pustki jedzeniem.

W 2010 roku została wydana moja książka „Doskonała sylwetka z EFT”, w której szczegółowo omawiam emocjonalne aspekty, które mają wpływ na naszą wagę i problemy z odchudzaniem.

Tysiące osób na całym świecie wykorzystuje metodę EFT do tego by łatwiej schudnąć i kontrolować wagę. Polecam ciekawy artykuł Jessici Ortner "Puk, puk… chcę schudnąć", który w marcu 2015 r. pojawił się w czasopiśmie „O czym lekarze Ci nie powiedzą”. W tym artykule Jessica wyjaśnia w jaki sposób emocje wpływają na powstawanie nadwagi i jak sobie z tym poradzić.

Myślę, że zainteresuje Cię informacja o tym, że pod koniec 2016 r. ukazała się w Polsce książka „Metoda opukiwania. Schudnij i zaufaj ciału. Przewoodnik dla kobiet jak Mniej się Stresować, Mniej Ważyć i Bardziej Kochać”.

Jej autorka, wspomniana wcześniej Jessica Ortner przez wiele lat nie potrafiła sobie poradzić z nadwagą. Przełom nastąpił, gdy brat (Nick Ortner) pokazał jej EFT.

Dzięki tej metodzie Jessica poradziła sobie z problemem nadwagi i od wielu lat z entuzjazmem propaguje EFT na całym świecie - pokazuje innym ludziom, jak w prosty sposób można sobie pomóc.

W serwisie Amazon książka "Schudnij i zaufaj ciału" zebrała wiele pozytywnych komentarzy, co dowodzi, iż tego typu publikacje są bardzo potrzebne. Mam nadzieję, że w naszym kraju ta publikacja spotka się z równie dobrym przyjęciem.


Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.


Wróć do spisu treści