Rozruszaj swój metabolizm - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Rozruszaj swój metabolizm

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Aktywność fizyczna ·
Tags: AktywnośćCiałoĆwiczeniaOdchudzanieZdrowie
Metabolizm to szybkość, z jaką ciało produkuje energię. Przy szybszym metabolizmie ciało prędzej spala kalorie znajdujące się w pożywieniu oraz nadmiar tłuszczu - zarówno tego, który znajduje się w zjadanych potrawach, jak i tego, który zgromadził się na twoim brzuchu, biodrach i udach. Prosty sposób na przyspieszenie metabolizmu – poruszaj się szybciej, niż dotychczas.

Ruszaj się dla zdrowia

Każda czynność, dzięki której oddychasz głębiej niż zwykle, która przyspiesza twoje tętno, powoduje przyspieszenie metabolizmu. Spaceruj, tańcz, baw się, myj okna, myj samochód, sprzątaj …Rób to, co lubisz, lub to co musisz zrobić w szybszym tempie. Gdy masz wolną chwilę, wykonaj kilka prostych ćwiczeń (krążenie ramion, półprzysiady, skręty tułowia, pompki przy ścianie …).Ogólną zasadą zdrowego odchudzania jest tracenie na wadze nie więcej niż 1 kg na tydzień, czyli poprzez utratę 1000 kcal dziennie. Jednemu kilogramowi tłuszczu odpowiada 7000 kalorii, więc tyle trzeba spalić, by pozbyć się kilograma tkanki tłuszczowej.

7000 kalorii spalisz w czasie:

__9 h joggingu
_14 h jazdy na rowerze
_18 h pływania
_20 h aerobiku
_23 h marszu
_28 h gimnastyki lub jogi

Możesz to również osiągnąć na przykład poprzez zwiększenie aktywności fizycznej w czasie dnia, podczas której spalisz 500 kcal i jednocześnie redukując spożycie kalorii o 500 kcal. Pamiętaj jednak o tym, żeby się nie głodzić, ponieważ znaczne ograniczenie kalorii prowadzi do osłabienia organizmu oraz do spowolnienia metabolizmu.

Różnego rodzaju ćwiczenia pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów i jednocześnie kształtują sylwetkę. Gdy w czasie ćwiczeń pozbywamy się tłuszczyku i budujemy mięśnie, może dojść do sytuacji, w której wskaźnik wagi stanie w miejscu. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie są cięższe od tłuszczu.

Jeśli zaobserwujesz u siebie coś podobnego, masz kilka powodów do radości. Tracisz na wadze w zdrowy sposób, dzięki czemu efekty będą trwałe. Gdy zwiększasz masę mięśniową wzrasta twój metabolizm, a to oznacza, że twoje ciało szybciej spala kalorie i nadmiar tłuszczu – zarówno tego, który znajduje się w jedzeniu, jak i tego, który jest zgromadzony na twoim brzuchu, biodrach, udach i na organach wewnętrznych. Twoja praca nad uzyskaniem atrakcyjnej sylwetki przynosi spodziewane efekty i kilka dodatkowych korzyści.

Ruszaj się dla zabawy

Aktywność fizyczna wpływa również na poprawę samopoczucia, ponieważ w czasie ruchu w naszym ciele wytwarzają się tzw. hormony szczęścia. Dlatego zamiast poprawiać sobie nastrój jedzeniem, lepiej trochę się poruszać.

Ruszaj się jak najwięcej. Rób to w taki sposób, żeby się zmęczyć, ale nie przemęczyć. Wybierz taką formę aktywności fizycznej, która jest dla ciebie najlepsza. Taką, która sprawia ci radość. Możesz jeździć na rowerze lub tańczyć. Poza tym wykonuj w szybszym tempie codzienne czynności.

Jeśli jesteś otwarta na nowości, to zachęcam do wypróbowania pierścieni wibracyjnych smovey. Ten innowacyjny system aktywności ruchowej wpływa na nasze ciało w wyjątkowy sposób, ponieważ wibracje, które w czasie ruchu są wzbudzane w pierścieniach wibracyjnych stymulują punkty refleksologiczne na dłoniach. Ma to pozytywny wpływ zarówno na ciało jak i na samopoczucie. Badania wykazały, że dzięki ćwiczeniom ze smovey wzrasta metabolizm spoczynkowy. Więcej informacji na temat pierścieni wibracyjnych smovey znajdziesz TUTAJ > >

Trening i ćwiczenia są bardzo ważne zarówno dla zdrowia jak i urody. Niezależnie od tego, czy masz problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi, czy też już teraz możesz się cieszyć idealną figurą, zachęcam do regularnej aktywności fizycznej. To się opłaca!

Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści