Woda zdrowia nam doda - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Woda zdrowia nam doda

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Zdrowie i uroda ·
Tags: CiałoOdchudzanieOdżywianieSuplementyUrodaWodaZdrowie
Woda jest głównym składnikiem wszystkich komórek, tkanek i płynów ustrojowych. Stanowi ¾ masy ciała. Jest środowiskiem reakcji zachodzących w nim procesów. Woda jest nam niezbędna do życia i przeżycia.

Regularne picie wody jest niezwykle istotne, więc jeśli ktoś ma jeszcze z tym problem, powinien nauczyć się pić codziennie odpowiednią ilość wody. Bez tego prostego nawyku nawet najlepsze suplementy nie przyniosą zadowalających rezultatów, ponieważ przy deficycie wody nie będą mogły działać na naszą korzyść. Proszę notuj przez trzy dni wszystko, co wypijasz a następnie przeanalizuj wynik.

Czym grozi odwodnienie?

Utrata już 1 – 2% zawartej w organizmie wody daje o sobie znać znużeniem, irytacją, bólem głowy, kłopotami ze snem. Większy ubytek wody rozregulowuje przemianę materii. Objawia się to m.in. skłonnością do zaparć, zaburza ciśnienie krwi i grozi uszkodzeniem nerek. Brak odpowiedniego nawodnienia powoduje również suchość skóry, włosów i paznokci oraz magazynowanie wody w tkankach, czyli obrzęki, które uwidaczniają się np. jako podpuchnięte oczy.

Regularne picie odpowiedniej ilości wody powoduje, że organizm nie ma potrzeby jej magazynować. Zwiększenie ilości przyjmowanych płynów pomaga pozbyć się nadmiaru wody zmagazynowanej w tkankach i zapobiega obrzękom. W ten sposób można stracić nawet 2 kg wagi.

Woda stanowi rozpuszczalnik dla toksyn, które razem z nią są usuwane z ustroju. W czasie choroby i zdrowienia a także podczas odchudzania ilość szkodliwych związków w organizmie rośnie, więc odpowiednie spożycie płynów pomoże Ci je wypłukać.

Dla zdrowia najkorzystniejsze będzie, gdy
codziennie będziesz wypijać 2 – 3 litry płynów,
w tym co najmniej 1,5 l dobrej jakości wody.

To może wydać się nieprawdopodobne, ale woda – to jeden z najbardziej efektywnych środków do zgubienia i nabrania wagi, a także polepszenia zdrowia! To woda jest tą czarodziejską różdżką, utrzymującą wagę na właściwym poziomie.

Woda sprzyja zmniejszeniu apetytu, nawilżeniu całego organizmu a także spalaniu zbędnego tłuszczu.

Nerki nie mogą prawidłowo funkcjonować bez dostatecznej ilości wody. Co się z tym wiąże?Podstawową funkcją wątroby jest przerabianie tłuszczu na energię.

Jeśli brakuje wody, wątroba zaczyna uzupełniać funkcję nerek, a to oznacza, że nie pracuje ona na 100% i w organizmie gromadzi się coraz więcej tłuszczu.

Kiedy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości wody, przyjmuje to jako zagrożenie jego funkcjonowania i zaczyna zatrzymywać każdą kroplę płynu i tłuszczu. Co więcej, my często błędnie sądzimy, że chce nam się jeść, gdy w rzeczywistości nasz organizm po prostu chce pić! To znaczy, że często pragnienie przyjmujemy jako uczucie głodu!

Prosta zasada:

Każdy dorosły organizm potrzebuje 2 – 2,5 litra wody dobrej jakości! Wagę w kilogramach należy podzielić przez 30, a uzyskany wynik wskazuje, ile wody koniecznie potrzebuje nasz organizm. Np. jeśli waga wynosi 75 kg, to 75:30 = 2,5 litra wody na dobę.

Kiedy pić wodę?

  • Najlepiej zaraz po przebudzeniu wypić 1 szklankę wody.
  • Picie dużych ilości płynów przed jedzeniem przyczynia się do lepszego wyprzątania z organizmu szkodliwych składników i obniżenia wagi.
  • Można pić niewielkie ilości wody razem z jedzeniem. Należy pamiętać, że woda dostając się do żołądka rozpuszcza soki żołądkowe i powoduje zaburzenia procesów trawiennych.
  • Picie dużych ilości bezpośrednio po jedzeniu obciąża żołądek, nerki oraz wątrobę i przyczynia się do wzrostu wagi ciała.

Najkorzystniej wszelkie płyny przyjmować
15-20 minut przed jedzeniem i 1 godzinę po jedzeniu

Warto pamiętać, że w czasie intensywnego wysiłku fizycznego bądź w czasie pracy w przegrzanych pomieszczeniach lub podczas upałów zapotrzebowanie organizmu na wodę jest znacznie większe.


Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści