Zdrowe emocje a fizyczne zdrowie - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Zdrowe emocje a fizyczne zdrowie

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Zdrowie i uroda ·
Tags: CiałoEFTEmocjeOdchudzaniePrzekonaniaStresTappingZdrowie
Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, ale jeśli już musimy się leczyć, to warto wykorzystać możliwości jakie daje tradycyjna medycyna oraz zastosować komplementarne metody, takie jak np. tapping i EFT.

Coraz częściej dostaję pytania, jak stosować EFT w przypadku problemów zdrowotnych takich jak: bóle serca, stwardnienie rozsiane, depresja…

Ostatnio coraz głośniej się mówi o tym, że wiele chorób ma swą przyczynę w nierozwiązanych problemach emocjonalnych. Stres oraz negatywne emocje zaburzają wewnętrzną równowagę organizmu, co w konsekwencji prowadzi do powstania fizycznych objawów. Medycyna konwencjonalna leczy przede wszystkim fizyczne symptomy choroby. Jednak aby wspomóc proces zdrowienia i w przyszłości uchronić się przed kolejnymi fizycznymi dolegliwościami warto już teraz zająć się swoimi emocjami. Techniki Emocjonalnej Wolności mogą ułatwić to zadanie.

Cieszę się, że metodą EFT interesuje się coraz więcej osób. Zapewne widzą w niej szansę na lepsze życie, na poprawę swego zdrowia i samopoczucia.

W artykule "Łatwiejsze odchudzanie z EFT" napisałam o możliwościach zastosowania metody EFT w czasie odchudzania. Ten temat jest niezwykle istotny, ponieważ większość problemów związanych z nadwagą ma swoją przyczynę w problemach emocjonalnych. Na szczęście zastosowanie EFT może w znacznym stopniu ułatwić osiągnięcie celu, czyli uzyskanie oraz utrzymanie optymalnej wagi.

Być może nigdy nie zastanawiałaś się, dlaczego sięgasz po jedzenie w chwilach, gdy jest Ci smutno, lub gdy się zdenerwowałaś. Przyjrzenie się swoim zachowaniom związanym z jedzeniem może dostarczyć Ci ciekawych spostrzeżeń.

Przeczytanie artykułu "Łatwiejsze odchudzanie z EFT" może pomóc Ci odkryć i sformułować Twoje blokady. Istnieje duża szansa na to, że sugestie zawarte w tekstach udostępnionych na mojej stronie zdołasz wykorzystać do polepszenia różnych aspektów swojego życia.

Jest wiele sposobów radzenia sobie ze stresem i napięciem, więc możesz wybrać taką, która będzie dla Ciebie najlepsza. Niezależnie od tego, czy nasz problem z emocjonalnym jedzeniem, czy też z powodu nadmiaru stresu cierpisz na bezsenność lub inną dolegliwość, zawsze masz możliwość poprawić swoją kondycję oraz jakość swojego życia.

Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści