Życie po rozstaniu - Emocje i zdrowie - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści

Życie po rozstaniu

Emocje i zdrowie
Opublikowany przez w Emocje i uczucia ·
Tags: EFTMiłośćRozstanieRozwódStresSzczęścieTapping
W jednym z wcześniejszych artykułów pisałam o tym, jak wykorzystać metodę EFT i tapping do poradzenia sobie z traumą rozstania. Przyznam, że jakiś czas temu sama przechodziłam trudne chwile i EFT uratowało mi życie. Okazało się, że poruszany przeze mnie temat jest ważny również dla innych. Wiele osób nie wie, jak poradzić sobie z rozstaniem.

Dostałam kilka zapytań w stylu:

  • Dziewczyna ze mną zerwała i bardzo to przeżywam. Często ją widuję, bo razem pracujemy. Chciałbym uwolnić się od tych emocji i obsesyjnych myśli na jej temat. Czy EFT może pomóc?
  • W jaki sposób mogę zastosować metodę EFT, jeśli… ?
  • Czy EFT pomoże w sytuacji, gdy… ??

Tak, EFT może pomóc w radzeniu sobie z emocjami, które towarzyszą rozstaniu.

Postanowiłam zgłębić ten temat i przygotować informacje o sposobach wykorzystania EFT w związkach. Praca w tym obszarze wymaga wieloetapowego podejścia. Jeśli to konieczne, powinna rozpocząć się od uwolnienia przeszłości. Dopiero po uporządkowaniu przeszłości możemy oczekiwać, że nowy szczęśliwy związek będzie oparty na zdrowych zasadach. Dopiero wtedy możemy myśleć o nowej spełnionej miłości.

Postanowiłam napisać kilka artykułów na temat emocji, które wiążą nas z przeszłością oraz destrukcyjnymi przekonaniami odbierającymi wiarę w lepszą przyszłość.

Ilość rozwodów w polskich sądach systematycznie rośnie. Małżeństwa rozpadają się i pozostawiają głębokie emocjonalne blizny. Natomiast nieformalne związki często mają równie dramatyczny finał, tyle, że bez udziału urzędnika państwowego.

Każde rozstanie, to bolesne zdarzenie, któremu często towarzyszy żal, obwinianie, poczucie przegranej…

Zastanawiamy się, jak przeżyć rozstanie, jeśli wspomnienie o utraconej miłości odbiera radość życia? Jak dalej żyć i pracować? Jak funkcjonować w społeczeństwie, wśród dawnych znajomych, w rodzinie? W jaki sposób kontaktować się z byłym partnerem lub partnerką, z którymi łączą nas wspólne dzieci czy inne zobowiązania?

Dużo pytań, dużo emocji i kilka możliwości poradzenia sobie z traumą rozstania. Osobiście bardzo dużo zyskałam stosując EFT i tapping.

W kolejnych artykułach poruszę najczęściej pojawiające się wątki związane z tym problemem. Dowiesz się, jak poradzić sobie z rozstaniem i jak możesz uwalniać pojawiające się wtedy bolesne emocje dzięki zastosowaniu EFT oraz innych technik energetycznych.

Krystyna Trzaska

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
łatwo możesz go udostępnić.
Wróć do spisu treści