Tapping i metoda EFT - Emocje i zdrowie

Przejdź do treści
Info EFT
Tapping i EFT

Badania naukowe potwierdzają to, o czym ludzie wiedzieli od wieków - emocje mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Tym zagadnieniem zajmuje się psychosomatyka, a trzeba przyznać, że jest się czym zajmować, ponieważ niemal 90% chorób ma swoją przyczynę w nierozwiązanych problemach emocjonalnych.

Moim zdaniem jednym z najskuteczniejszych sposobów uwalniania niechcianych doznań i destrukcyjnych emocji jest tapping, czyli stymulowanie i opukiwanie punktów meridianowych przy jednoczesnym skupieniu się na problemie. W ciągu ostatnich kilkunastu lat Energetyczne Techniki Harmonizacji i Rozwoju Umysłu zyskały ogromną popularność. Jedną z najbardziej znanych i cenionych na świecie technik energetycznych jest metoda EFT.

EFT - Emotional Freedom Techniqes
Techniki Emocjonalnej Wolności
Cieszę się, że trafiłeś na tę stronę. To, że czytasz te słowa, oznacza, że (tak jak ja) szukasz skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem i problemami emocjonalnymi. Pragniesz wieść radosne i spokojne życie. Chcesz być zdrowy. Prawdopodobnie zależy ci na tym, by się rozwijać i osiągać sukcesy w różnych obszarach życia. Chętnie podzielę się z Tobą wiedzą, którą gromadziłam przez wiele lat.

Jestem przekonana, że mamy ogromny wpływ na swoją kondycję zdrowotną i jakość życia. Gdy poznasz mechanizmy, które mają wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie i nauczysz się je kontrolować oraz świadomie nimi kierować, wtedy wzrośnie szansa na to, że osiągniesz stan wewnętrznej harmonii, spokoju i szczęścia.
Każdy człowiek zasługuje na to, by cieszyć się dobrym zdrowiem oraz odnosić sukcesy. Każdy może nauczyć się, jak przy pomocy EFT łatwiej osiągnąć optymalne rezultaty. Jeśli chcesz poznać najnowsze osiągnięcia energopsychologii i możliwości jej zastosowania do poprawy jakości życia, zapraszam do zapoznania się z informacjami zawartymi na kolejnych stronach.

Ciekawa jestem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że komplementarne metody leczenia doskonale wspomagają i uzupełniają tradycyjną medycynę. Wiele technik leczenia opartych na wiedzy o meridianach i przepływie energii w organizmie charakteryzuje się dużą skutecznością. Ponieważ energoterapia jest bezpieczna, warto korzystać z niej regularnie, by utrzymać ciało w stanie harmonii, a w razie choroby w celu szybszego powrotu do zdrowia. Niektóre metody nadają się do codziennego stosowania. Jedną z nich jest EFT.

Metoda EFT jest łatwa do nauczenia, dlatego może być używana przez każdego, kto jest zainteresowany profilaktyką zdrowia oraz poprawą swojej sytuacji życiowej. Wielu lekarzy i terapeutów jest zdania, że Techniki Emocjonalnej Wolności, to jedno z największych odkryć w dziedzinie terapii i leczenia. EFT często nazywane jest psychologiczną akupresurą, ponieważ przywraca ciało do naturalnego stanu harmonii.

EFT, to również doskonałe narzędzie zmiany. Coraz częściej wykorzystywane jest w praktykach integralnego rozwoju. Metoda EFT jest przydatna do łatwiejszego osiągania celów, budowania dobrych relacji z ludźmi, poprawy kondycji zdrowotnej…

Istnieje kilka technik, które wykorzystują opukiwanie punktów meridianowych (tapping) do neutralizowania niechcianych emocji. Między innymi są to: TFT (Thought Field Therapy), TAB (Touch and Breathe), SET (Simple Energy Techniques). W każdej z nich stymuluje się punkty meridianowe, co w znaczący sposób przyczynia się do łatwiejszego uwolnienia od problemu emocjonalnego.

Tapping oraz techniki energetyczne wykorzystują bezpośrednią pracę z energią do uzdrawiania problemów emocjonalnych. Łączą tradycyjną akupresurę z nowoczesną psychologią, focusingiem oraz medytacją uważności. Dzięki nim można łatwiej sprostać codziennym wyzwaniom oraz poprawić jakość życia. Możliwości zastosowania są rozległe. Sprawdź, do czego Ty możesz je wykorzystać.

Krystyna Trzaska _____
Trener EFT-ADV _____

Wróć do spisu treści